GRAFAPOL-BIS-A


NASZA MISJA

Naszą misją jest przede wszystkim współpraca z klientami na zasadach partnerstwa. Ciągły rozwój oraz doszkalania naszych umiejętności pozwalają na innowacyjność w obszarze produkcji rozcieńczalników oraz ich dystrybucji w najwyższym standardzie, w sposób przyjazny dla środowiska. Szeroki wachlarz dostawców oraz profesjonalne rozwiązania logistyczne dają nam możliwość uzyskania konkurencyjnych cen, co umożliwia nam współpracę z liderami na ryku światowym. Poszerzające się grono zadowolonych klientów jest dla nas największym ukontentowaniem.

GENEZA FIRMY

Wysokie zapotrzebowanie na rozcieńczalniki w naszej okolicy skłoniło założyciela firmy, Tadeusza Chlebowicza do rozpoczęcia działania w branży fleksograficznej. W ten sposób w 1994 roku powstał GRAFAPOL, producent i dystrybutor rozcieńczalników. Na początku działalności dostarczaliśmy produkty do lokalnych firm, jednak zaangażowanie, profesjonalizm oraz wysoki standard obsługi przyczynił się do umocnienia naszej pozycji na rynku oraz poszerzenia zakresu obsługiwanego obszaru. Znaczny rozwój branży fleksograficznej w Polsce miał wpływ na zwiększenie zakresu działalności naszej firmy. Podjęto więc decyzję o zmianie siedziby. Została ona wyposażona w zmodernizowaną halę produkcyjno-magazynową, dwa zbiorniki oraz dużą przestrzeń biurową, która pozwoliła na zwiększenie wykwalifikowanego zespołu. Dzięki tym udoskonaleniom zaczęliśmy współpracować z przedsiębiorstwami z innych branż, poszerzyliśmy portfolio oraz zwiększyliśmy park logistyczny, dostosowując go do rosnących wymagań klienta.

ZAKRES DZIAŁALNOŚCI

Zajmujemy się przede wszystkim produkcją oraz dystrybucją wysokiej klasy rozcieńczalników. Oferujemy kompozycje rozcieńczalnikowe, które przygotowujemy w oparciu o indywidualne potrzeby klienta, po wcześniejszych konsultacjach z naszymi odbiorcami. W naszej ofercie znajdują się również surowce chemiczne wiodących światowych producentów z którymi współpracujemy od początku powstania firmy. Zaopatrujemy przedsiębiorstwa z branży poligraficznej, farb i lakierów, chemii budowlanej, farmaceutycznej, kosmetycznej oraz wielu innych gałęzi przemysłu. Dostawy realizujemy w beczkach 200l, paletopojemnikach 1000l, a także cysternach. Towar dostarczamy własną zmodernizowaną flotą, co pozwala zachować terminowość dostaw. Różne gabaryty samochodów dostawczych oraz cysterny pozwalają nam zaopatrywać zarówno małych jak i dużych klientów.

SECTORS

60
Poligraficzna
20
Farby i lakiery
10
Farmaceutyczna
5
Kosmetyczna
5
Spożywcza

OFFER

Surowiec: Aceton

Nazwa Chemiczna: Propanon

Synonimy: Aceton, Keton Dimetylowy

Wzór chemiczny: C3H6O

nr CAS: 67-64-1

Właściwości: bezbarwna ciecz o charakterystycznym zapachu, łatwopalna. Dobrze rozpuszczalna w wodzie i rozcieńczalnikach organicznych.

Zastosowanie: Posiada szerokie zastosowanie jako rozcieńczalnik w przemyśle farb i lakierów, kosmetyce, meblarstwie, motoryzacji.

Surowiec: Alkohol Izopropylowy (IPA)

Nazwa chemiczna: Propan-2-ol

Synonimy: Izopropanol, Alkohol Izopropylowy, 2-hydroksypropan

Wzór chemiczny: C3H7OH

nr CAS: 67-63-0

Właściwości: Bezbarwna ciecz o alkoholowym zapachu.

Zastosowanie: Dzięki swoim właściwościom antyseptycznym znajduje zastosowanie jako składnik środków odkażających. Alkohol izopropylowy używany jest również w poligrafii, np.: druk offsetowy, przemyśle farb i lakierów, a także jako składnik różnego rodzaju rozcieńczalników.

Surowiec: Etoksypropanol (EP)

Nazwa chemiczna: 1-etoksypropan-2-ol

Synonimy: Etoksypropanol, 1-etoksy-2-propanol

Wzór chemiczny: C5H12O2

nr CAS: 1569-02-4

Właściwości: Bezbarwna ciecz o charakterystycznym zapachu. Dobrze rozpuszczalna w wodzie i rozpuszczalnikach organicznych.

Zastosowanie: Znajduje zastosowanie w farbach drukarskich  jako opóźniacz schnięcia, w produkcji żywic, w klejach kauczukowych. Jest również wykorzystywany jako półprodukt w syntezach organicznych.

Surowiec: Glikol Monopropylenowy (MPG)

Nazwa chemiczna: Propan-1,2-diol

Synonimy: Glikol Monopropylenowy, Glikol Propylenowy, 1,2-propanodiol

Wzór chemiczny: C3H8O2

nr CAS: 57-55-6

Właściwości: Bezbarwna, bezwonna, niepalna ciecz, oleista, o wysokiej lepkości, nietoksyczna

Zastosowanie: Stosowany jest w przemyśle spożywczym jako konserwant, emulgator. Używany jest jako składnik płynów do chłodnic, spryskiwaczy, pomp ciepła, instalacji grzewczych. Znajduje zastosowanie również w kosmetyce jako substancja nadająca odpowiednią konsystencję oraz w przemyśle tytoniowym i farmacji.

Surowiec: Metoksydipropanol (DPM)

Nazwa chemiczna: (Metylo-2-metoksyetoksy)Propanol

Synonimy: Metoksydipropanol, Eter Monoetylowy Glikolu Dipropylenowego

Wzór chemiczny: C7H16O3

nr CAS: 34590-94-8

Właściwości: Ciecz o charakterystycznym eterowym zapachu.

Zastosowanie: Charakteryzuje się niższą lotnością w stosunku do metoksypropanolu. Znajduje zastosowanie jako składnik farb lateksowych (zapobiega koagulacji emulsji). Wykorzystywany jest również jako składnik kompozycji rozcieńczalników.

Surowiec: Metoksypropanol (PM)

Nazwa chemiczna: 1-metoksypropan-2-ol

Synonimy: Metoksypropanol, 1-metoksy-2-propanol

Wzór chemiczny: C4H10O2

nr CAS: 107-98-2

Właściwości: Bezbarwna ciecz o charakterystycznym zapachu. Dobrze rozpuszczalna w wodzie i rozpuszczalnikach organicznych.

Zastosowanie: Znajduje zastosowanie w farbach drukarskich  jako opóźniacz schnięcia, w produkcji żywic, w klejach kauczukowych. Jest również  wykorzystywany jako półprodukt w syntezach organicznych.

Surowiec: Metyloetyloketon (MEK)

Nazwa chemiczna: Butan-2-on

Synonimy: Metyloetyloketon, 2-butanon, Metyloaceton, Metylopropanon, Keton Metylowo-Etylowy

Wzór chemiczny: C4H8O

nr CAS: 78-93-3

Właściwości: Substancja zbliżona zapachem do acetonu, dobrze rozpuszczalna w wodzie i rozpuszczalnikach organicznych.

Zastosowanie:  Znajduje zastosowanie jako składnik farb, lakierów, mieszanin klejowych, w procesach przetwórczych żywic, powłok winylowych. Ze względu na swoje właściwości używany jest również jako składnik preparatów czyszczących.

Surowiec: n-Propanol (NPA)

Nazwa chemiczna: Propan-1-ol

Synonimy: Alkohol n-propylowy, n-Propanol, 1-propanol, Propanol

Wór chemiczny: C3H8O

nr CAS: 71-23-8

Właściwości:  bezbarwna ciecz o ostrym zapachu.

Zastosowanie:  Znajduje zastosowanie w poligrafii jako składnik kompozycji rozpuszczalnikowych, substancja do dezynfekcji powierzchni, komponent w syntezie organicznej.

Surowiec: Octan Butylu (BUTAC)

Nazwa chemiczna: Octan n-butylu

Synonimy: Octan Butylu, Ester Butylowy Kwasu Octowego

Wzór chemiczny: C6H12O2

nr CAS: 123-86-4

Właściwości: Bezbarwna ciecz o charakterystycznym zapachu. Dobrze rozpuszczalna rozpuszczalnikach organicznych.

Zastosowanie: Znajduje szerokie zastosowanie jako rozpuszczalnik w przemyśle farb i lakierów, żywic, w kosmetyce jako zmywacz.

Surowiec: Octan Etylu (ETAC)

Nazwa chemiczna: Octan Etylu

Synonimy: Octan Etylu, Ester Etylowy Kwasu Octowego

Wzór chemiczny: C4H8O2

nr CAS: 141-78-6

Właściwości: . Bezbarwna ciecz o charakterystycznym zapachu. Dobrze rozpuszczalna w większości rozpuszczalników organicznych.

Zastosowanie: Posiada szerokie spektrum zastosowań jako surowiec w syntezach organicznych, składnik farb i lakierów nitrocelulozowych, w poligrafii, meblarstwie, kosmetyce jako komponent zmywaczy, farmaceutyce.

Surowiec: Octan Izopropylu (IPAC)

Nazwa chemiczna: Octan Izopropylu

Synonimy: Octan Izopropylu, 1-metyloetylo octan, Ester Alkoholu Izopropylowego i Kwasu Octowego

Wzór chemiczny: C5H10O2

nr CAS: 109-60-4

Właściwości: Bezbarwna ciecz o charakterystycznym zapachu.

Zastosowanie: Wykorzystywany jest jako rozpuszczalnik żywic opartych na  nitrocelulozie, olejów i wosków. Znajduje również zastosowanie w kosmetyce, farmacji i poligrafii.

Surowiec: Octan Metoksypropylu (PMA)

Nazwa chemiczna: Octan 1-metoksypropan-2-ol

Synonimy: Octan Metoksypropylu, Octan 1-metoksy-2-propanol, Ester 2-metoksypropylowy Kwasu Octowego

Wzór chemiczny: C6H12O3

nr CAS: 108-65-6

Właściwości: Bezbarwna ciecz o charakterystycznym zapachu.

Zastosowanie: Znajduje zastosowanie jako rozpuszczalnik w przemyśle farb i lakierów, przemyśle motoryzacyjnym. Wykorzystuje się go również w procesach otrzymywania żywic epoksydowych, akrylowych, poliestrowych, a także jako składnik atramentów do drukarek.

Surowiec: Octan n-Propylu (NPAC)

Nazwa chemiczna: Octan n-Propylu

Synonimy: Octan n-Propylu, Ester Propylowy Kwasu Octowego

Wzór chemiczny: C5H10O2

nr CAS: 109-60-4

Właściwości: Bezbarwna ciecz o charakterystycznym zapachu.

Zastosowanie: Ze względu na dobrą rozpuszczalność wykorzystywany jest jako zmywacz lub komponent zmywaczy, a także jako składnik farb drukarskich, lakierów, rozcieńczalnik mieszanin klejowych, żywic syntetycznych i naturalnych.

Surowiec: Rozcieńczalniki na bazie etanolu

Nazwa handlowa: Seria R i Seria RF

Synonimy: Alkohol Etylowy, Etanol

Wzór chemiczny: C2H5OH + Skażalniki

Właściwości: Bezbarwna ciecz o charakterystycznym alkoholowym zapachu.

Zastosowanie: Rozcieńczalniki na bazie etanolu znajdują zastosowanie w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym, w poligrafii, w motoryzacji oraz wielu innych

2021


100

% SATYSFAKCJA KLIENTÓW

25

LAT NA RYNKU

234

WYGRANE PRZETARGI

18

SPECJALISTÓW

PARTNERSTWO OD PONAD 20 LAT


KONTAKT


CONTACT US  CONTACT DETAILS

  GRAFAPOL-BIS Tadeusz Chlebowicz

  05-077 Wesoła 4

  Zakręt

  ul. Trakt Brzeski 5

  e-mail: biuro@grafapol.pl

  tel. / fax. 22 773-36-91

  tel. +48 22 773-11-81